Trendy

Każdy wiek lubi modę!

Radosny senior modnie ubrany

Senior śmiało może korzystać z mody, łączyć trendy i inspirować się nowymi nurtami. Seniorze, nie musisz nosić ponurych ubrań czy rezygnować z nowinek technologicznych i internetu! Pokaż młodszym, co to znaczy „być na czasie”. Masz styl, którego młodsze pokolenia będą uczyć się przez całe życie!

  • Zadbaj o kolory i modne kroje w swojej szafie! – dodaj do ulubionej czerni i szarości coś z domieszką kolorów. Wróć do marzeń o kremowym płaszczu, który pięknie rozświetli Twoją twarz i podkreśli kolor włosów. Jeśli jest Ci do twarzy w lazurowym sweterku, nie obawiaj się go założyć. A spodnie zwężane w nogawkach? Jeśli takie lubisz, zakładaj! W modzie nie ma określenia „nie wypada”. To w tym sezonie niemodne stwierdzenie. Nie namawiamy Cię, abyś był kontrowersyjny. Zachowaj smak i bądź sobą. Niech inni Cię podziwiają!
  • Urządź swoje mieszkanie tak, aby inni chcieli Cię kopiować! – wyeksponuj swoje stylowe meble. Wróciła przecież moda na lata 50. i 60. Może wystarczy coś przestawić, albo wyjąć ze składzika, piwnicy. A może przeszukaj fora i strony internetowe, dzięki którym znajdziesz wiele inspiracji dla nowych wnętrz. Może też trafisz tam na jakiś niedrogi dodatek. Kwiaty w mieszkaniu zawsze są na czasie. Wazony i obrazy dodadzą mu klimatu. Pamiętaj, że dzięki zmianie koloru ścian Twoje wnętrze zyska zupełnie nowy wygląd. A teraz - zaproś znajomych do swojego odmienionego mieszkania.
  • Korzystaj z nowinek technologicznych! – nie daj się zaskoczyć i unikaj dezorientacji związanej z nowościami, które pojawiają się na rynku. Ba! Naucz się z nich umiejętnie i sprawnie korzystać. Zaopatrz się w smartfona, naucz się ściągać aplikacje, robić dobre zdjęcia oraz korzystać z komunikatorów, które pomogą Ci zacieśnić więzi z innymi. Jest łatwiejszy i przyjaźniejszy dla osób starszych niż tzw. telefon dla seniora. Dzięki niemu skorzystasz też z internetu i poszukasz przydatnych informacji. Na początku poproś bliskie osoby o pomoc. Z pewnością bardzo chętnie Ci wszystko pokażą! Znajdziesz również wiele bezpłatnych kursów dla seniorów, które nauczą Cię korzystać z internetu i komputera.

Poznaj 5 zasad, które sprawią, że zawsze będziesz trendy!

  1. Nie bój się eksperymentować i bawić modą.
  2. Ubieraj się modnie i wygodnie. To nie musi być drogie!
  3. Zmień coś w swoim najbliższym otoczeniu. Na forach internetowych znajdziesz wiele podpowiedzi
    i inspiracji.
  4. Nie bój się korzystać z nowinek technologicznych, które ułatwiają nam życie.
  5. Przekaż to czego się nauczyłeś swoim bliskim i znajomym. Niech też będą trendy!

Tekst przygotowany we współpracy z Ewą Kulisz – ekspertem kampanii „Zdrowy Senior” w zakresie aktywizacji seniorów.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Departament Nadzoru Podmiotów Leczniczych
i Ochrony Zdrowia

ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice

siedziba: ul. Reymonta 24

tel. +48 (32) 77 40 953, 954
fax +48 (32) 77 40 906
e-mail: zdrowie@slaskie.pl

godziny pracy: 7:30 - 15:30

Powrót na początek strony