Kampania Zdrowy Senior na Forum Seniora w Katowicach!

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się kolejna edycja konferencji Forum Seniora

Ilustracja do artykułu Zdjecie1_aktualnosc nr 2.jpg

To był wyjątkowy dzień poświęcony osobom, które w pełni chcą korzystać z uroków jesieni życia. W minioną środę, 27 listopada br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się kolejna edycja konferencji Forum Seniora, podczas której zostały zaprezentowane założenia kampanii „Zdrowy Senior” Samorządu Województwa Śląskiego. Ekspertka kampanii z zakresu aktywizacji seniorów – Ewa Kulisz poprowadziła ciekawy wykład poświęcony aktywności osób starszych. Tegorocznej odsłonie wydarzenia towarzyszyło hasło „Medycyna z ludzką twarzą”. W programie nie zabrakło także angażujących warsztatów oraz konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Na koniec uczestnicy wzięli udział w spotkaniu autorskim z Marcinem Wyrostkiem, znanym śląskim akordeonistą.

Ekspertka kampanii „Zdrowy Senior” z zakresu aktywizacji osób starszych – Ewa Kulisz w trakcie swojej prelekcji zapoznała seniorów z kampanią prowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego oraz przedstawiła 9 kluczowych obszarów o które należy zadbać, aby cieszyć się zdrową i pogodną starością. Ekspertka opowiedziała również seniorom o niezliczonych korzyściach wynikających z regularnego uprawiania sportu oraz angażowania się w dodatkowe zajęcia i warsztaty. Na przykładzie Pana Franciszka, 72 letniego seniora, który pokochał bieganie, uczestnicy konferencji dowiedzieli się, co dzieje się z ich ciałem, gdy regularnie biegają i zażywają codziennych aktywności takich jak: fitness, gra w bule, nordic walking, a nawet korzystanie z Internetu czy uczestniczenie w specjalnych zajęciach dla seniorów. Uczestnicy konferencji z zainteresowaniem słuchali prelegentki, a na koniec otrzymali ulotki informujące o kampanii „Zdrowy Senior” i mogli zapoznać się z zaleceniami ekspertów.

Forum Seniora to wydarzenia organizowane dwa razy w roku. Podczas konferencji poruszane są najważniejsze dla seniorów tematy dotyczące zdrowia, aktywności fizycznej i umysłowej, profilaktyki, a także nowych technologii czy finansów.

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Departament Nadzoru Podmiotów Leczniczych
i Ochrony Zdrowia

ul. Ligonia 46, 40-037 Katowice

siedziba: ul. Reymonta 24

tel. +48 (32) 77 40 953, 954
fax +48 (32) 77 40 906
e-mail: zdrowie@slaskie.pl

godziny pracy: 7:30 - 15:30

Powrót na początek strony